HandShaker - czyli szybki i wygodny sposób na zarządzanie zdjęciami bezpośrednio z komputera na smartfonie i tablecie!

Obecny problem z przesyłaniem plików na komputer.

Przesyłanie zdjęć, wideo, muzyki i zwykłych plików zwykle jest mało przejrzyste, jeśli korzystamy z aplikacji udostępnionych przez producenta naszego mobilnego urządzenia. Niekiedy prościej jest wymienić dane za pomocą chmurki, niż uczyć się topornego oprogramowania, które nie zawsze chce się z nami dogadać. Dodatkowo, jeśli posiadamy na przykład dwa telefony dwóch różnych marek (jeden służbowy i drugi prywatny), to zmuszeni jesteśmy do instalowania i konfiguracji dwóch środowisk dla naszych telefonów, a także nauczenia się sposobów korzystania z nich… Przecież to jest utrudnianie życia klientowi, który wyłożył pewną kwotę na swój sprzęt!

Załamujemy ręce, siadamy i płaczemy lub coś z tym robimy!

Na całe szczęście z pomocą przychodzi nam uniwersalne środowisko do przesyłania jakichkolwiek danych z naszego telefonu w mega prosty sposób na komputer i vice vesra. Aplikacja nazywa się HandShaker i jest stworzona przez Link

Dla kogo jest to całe dobro?

Całość przeznaczona jest dla osób mających komputer z systemem Windows lub Mac OS X oraz telefon, tablet na Androidzie.

WiFi oraz USB - dwie spoko opcje.

Transfer plików może się odbyć przewodowo i bezprzewodowo przez sieć WIFI. Ważne aby komputer i nasz telefon były podłączone do tej samej sieci, ale my wykonamy to przez kabel USB. Wtedy zainstalujemy potrzebną nam aplikację na telefonie.

Instalacja.

Pobieramy naszą aplikację z tego miejsca dla Windows, a tego dla Mac OS X i instalujemy na naszym systemie. Cały proces jest bajecznie prosty, więc każdy sobie z tym poradzi.

Paczkę dla systemu Android pobierzemy klikając tu i instalujemy jak zwykłą aplikację spoza sklepu Google Play.

Może się zdarzyć, że nasze środowisko do zarządzania i transferu plików między urządzeniami wyświetli notyfikację o aktualizacji. Po prostu zaakceptuj, odczekaj chwilkę i przejdź dalej.

Jak sparować urządzenia i korzystać z aplikacji?

Na początku zapewne aplikacja uruchomiona na komputerze poprosi cię, by synchronizować jakieś konto.. Nie rób tego, po prostu anuluj tę czynność. W Windows'ie wybierz "HandShaker" z lewego menu.

screenshot_1a

Na Mac OS X już nie trzeba:

screenshot_1b

(Jeżeli parujesz telefon/tablet z komputerem przez WiFi, zadbaj o to, by były podłączone do jednej sieci (nawet używając innego telefonu z odpaloną funkcją HotSpot jako switch). Zaś korzystając z przewodu po prostu podłącz telefon do komputera. Ważne, by ekran był włączony na poziomie aplikacji mobilnej HandShaker.

Dobrze, teraz Powinnaś/ powinieneś zobaczyć ikonkę urządzenia mobilnego w aplikacji na swoim komputerze. Kliknij Connect, a następnie dodaj komputer do urządzeń zaufanych wybierając Always (by nie klikać tego za każdym razem parując urządzenia).

screenshot_3 screenshot_2a

Po poprawnym sparowaniu zobaczysz informacje jak na ss i w tym momencie możesz wyłączyć ekran lub wyjść z aplikacji za pomocą przycisku home swojego smartfonu/tabletu.

screenshot_2b

Wszystkie pliki, które chcesz przeglądać, masz elegancko w katalogach znajdujących się w lewym bocznym menu nawigacyjnym. Transfer plików z i na komputer opiera się na "zaznacz, złap i przeciągnij".

screenshot_4

Prawda, że proste?! To tyle z mojej strony na dziś. Widzimy się w następnym artykule! Timeline