Jak całkowicie usunąć dowolne aplikacje z systemu Mac OS X ?

Zadbaj o swoj jabłuszkowy komputer.

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, czy po odinstalowaniu danej aplikacji z systemu, wszystko co z nią było związane także poszło do kosza? Pewnie twoja odpowiedź brzmi, że wszystko zostało usunięte wraz z aplikacją, ale to nic bardziej mylnego.

Zostaje w systemie ogrom niepotrzebnych 'plików śmieci', które jedynie zajmują mniej lub bardziej znacząco miejsce na naszym dysku. Pomocnym narzędziem okazuje się AppCleaner, który znajdzie powiązane z programami pliki i pozwoli każdy z nich osobno usunąć. Możemy w ten sposób wyczyścić pamięć podręczną aplikacji, usunąć jego ustawienia lub całkowicie pozbyć się niechcianego już oprogramowania w bajecznie prosty sposób!

AppCleaner pobierzemy z tego linku.

INSTALACJA

  • Pobieramy,
  • Wypakowujemy,
  • Otwieramy lub wrzucamy do folderu z aplikacjami w Finderze.

Przykład usuwania

Pozbywamy się danych aplikacji przeciągając ją do okienka AppCleaner'a lub wybierając w prawym górnym rogu ikonkę listy. Szukamy wpisując nazwę aplikacji lub zaznaczając interesującą nas pozycję spisaną na straty.

screenshot_1 screenshot_2 screenshot_3

Pojawi się nam wtedy okienko z wszystkimi powiązanymi plikami i katalogami. Zaznaczamy wszystko lub to co nas jedynie interesuje do usunięcia (jak np. pamięć podręczna) i klikamy remove.

Wszystkie usunięte dane na końcu wylądują w koszu, skąd można je przywrócić lub permanentnie usunąć.

To tyle z mojej strony na dziś. Widzimy się w następnym artykule! Timeline