Windows i przyspieszenie systemowe pamięci zewnętrznych USB

Oczekiwanie…

Kończysz swoją ważną prezentację, bardzo się spieszysz. Jest! Wszystko gotowe. Zapisujesz, zgrywasz na pendrive i... Właśnie. Przez tę grupkę ślicznych zdjęć wysokiej rozdzielczości do końca transferu zostało kilka minut, a Ty jesteś już gotowa/y do wyjścia.

Co teraz?

Pozostało kupić nowy dysk zewnętrzny lub pendrive wyposażony w bardziej zaawansowane technologicznie elementy pamięci. Zazwyczaj szukamy urządzenia o nowszym interfejsie, a także wyższym współczynniku zapisu i odczytu z modułu pamięci.

Wszystko fajnie, ale co zrobić, jeśli to po prostu pendrive do prezentacji, krótkoterminowego przechowywania tekstów oraz innych danych, którymi tak często operujemy chociażby na studiach i nie chcemy inwestować w nowy sprzęt?

    Według mnie najbardziej racjonalne wyjścia to m.in.:
  • Zgrywanie wszystkiego na dysk w tzw. chmurze (o ile mamy dosyć szybkie łącze),
  • Praca w aplikacjach z automatycznym zapisem na chmurze. Dobrym przykładem jest zbiór aplikacji udostępnionych przez Google (w menu jest wszystko potrzebne do podstawowej pracy), które zostały wyposażone w szereg przydatnych funkcji, np. praca w grupie nad jednym projektem.
    Wszystko możesz bez problemu pobrać na komputer, wysłać bezpośrednio na email lub edytować nawet z poziomu telefonu bądź tabletu!
  • Przyspieszenie systemowe dostępne w Windows.

Zabieramy się do pracy! Przyspieszamy dyski USB lub pendrive'y.

Podłączamy swoją pamięć zewnętrzną, następnie wchodzimy w Ten Komputer. Po zaznaczeniu urządzenia, na którym przeprowadzamy operację, klikamy prawy przycisk myszy i właściwości.

screenshot_zdjA

W nowym oknie przechodzimy do zakładki Sprzęt, zaznaczamy na liście swoje urządzenie i cyk właściwości.

screenshot_zdjA

Naszym oczom ukazały się właściwości pacjenta. Przechodzimy dalej wybierając Zmień ustawienia.

screenshot_zdjA

Kierujemy się na Zasady. W tym miejscu wydarzy się cała magia. Zaznaczamy opcję Większa wydajność oraz Włącz buforowanie zapisu na urządzeniu.

screenshot_zdjA

Teraz dla tego konkretnego urządzenia wymagane jest, aby je "odłączyć bezpiecznie". Bez tego partycja, na jakiej przechowujemy pliki, ulegnie uszkodzeniu. W ekstremalnych przypadkach nawet cały sprzęt.

Profilaktycznie i tak zawsze polecam Wam bezpieczne odłączanie.

Wszystko gotowe! Możemy sprawdzić za pomocą większej ilości plików prędkość przesyłu danych. Efekt poprawy wydajności zależy od pamięci zewnętrznej. Czasem jest nawet granicznie znikomy. Mimo wszystko powinniśmy odczuć różnicę.

Pamiętaj, że wszystko wykonujesz na własną odpowiedzialność.

To tyle z mojej strony na dziś. Widzimy się w następnym artykule! Timeline